درباره ما

شرکت فنی مهندسی فرداد در زمینه ابزار دقیق

درباره ما

شرکت ابزار سنجش فرداد به عنوان شرکت سهامی خاص به شماره ثبتی 7288 و شناسنامه ملی 14010611967 در تاریخ 30/09/1400 تاسیس گردید.

این شرکت با تکیه بر دانش داخلی و با کمک گرفتن از متخصصان ایرانی، فعالیت خود را در زمینه ساخت تجهیزات صنعتی از قبیل سطح سنج های مغناطیسی، سنسور های دما (RTD,TC) و برخی از تجهیزات آزمایشگاهی از قبیل همزن های مغناطیسی و هیترهای آزمایشگاهی و همچنین کالیبراسیون ادوات ابزاردقیق، با هدف ارتقای صنعت کشور و بومی سازی آن آغاز نموده است.

آزمایشگاه کالیبراسیون

با توجه به هزینه های بالا و زمان بر بودن پروسه تامین ادوات ابزاردقیق، سرویس‌های دوره ای و تعمیر و نگه داری تجهیزات از اهمیت بالایی در صنعت برخوردار است. پیرو بررسی میدانی صورت گرفته با توجه به عدم وجود آزمایشگاه مرجع کالیبراسیون در مقابل حجم بالای شرکت‌های صنعتی فعال شهرستان کاشان و همچنین افزایش هزینه و احتمال خرابی تجهیزات در پروسه ارسال تجهیزات به آزمایشگاه های خارج از شهرستان، این شرکت در نظر دارد با تاسیس آزمایشگاه مرجع کالیبراسیون ابزاردقیق مطابق استاندارد ISO17025 در زمینه های دما، فشار و اوزان، علاوه بر تست تجهیزات تولیدی خود با تست و کالیبراسیون ادوات ابزاردقیق سایر شرکت ‌ها، گام مهمی در جهت بالابردن کیفیت محصولات تولیدی و کاهش هزینه‌های کارخانجات بردارد.

طراحی و ساخت

سطح سنج مغناطیسی:

هزینه بالای تامین ادوات ابزاردقیق و عدم پاسخ گویی شرکت های سازنده در شرایط تحریم، این شرکت را برآن داشت که با تکیه بر دانش و تجربه فنی متخصصین خود در زمینه ساخت تجهیزات با کیفیت و دارای توان رقابت با نمونه های خارجی، گامی در جهت وابستگی کمتر صنعت کشور به شرکت‌های خارجی بردارد. در همین راستا این شرکت توانست با ساخت سطح سنج مغناطیسی با قابلیت تشخیص نقطه ای سطح فارغ از نوع سیال و شرایط کاری آن، توانایی خود را در این زمینه نشان دهد. نصب موفقیت آمیز سطح سنج مذکور در پالایشگاه گازی فازهای 20-21 منطقه پارس جنوبی  و بررسی صحت عملکرد آن طی یک سال، این شرکت را در خصوص تجاری نمودن محصول خود مصمم نموده است.

سنسور دما:

در فاز دوم ساخت تجهیزات و سنسورهای صنعتی بر آن شدیم تا با تحقیق و توسعه در مورد ساخت سنسورهای دما بر اساس استاندارد IEC 60751 گامی جدید برداریم در این راستا با مطالعه استاندارد ها و مقالات علمی نمونه اولیه از سنسور RTD PT100  را ساخته و در آزمایشگاه کالیبراسیون پالایشگاه هشتم تست های اولیه را انجام دادیم که به نتایج قابل قبولی دست یافتیم. از مهمترین چالش های که در ساخت این نوع سنسور با آنها روبرو شدیم جنس سیم رابط، نحوه اتصال سیم رابط به سنسور و جنس ماده پر شونده داخل غلاف سنسور بود که با تحقیق در باره هر کدام راه حل های مناسب در یافتیم.

تعمیرات

نظر به تجربه موفق در زمینه تعمیر تخصصی تجهیزات ابزاردقیق از قبیل انواع ترنسمیترها، تجهیزات آنالایزر، منبع تغذیه، انواع پوزیشنرها و MOV ها این شرکت از تجربه کافی جهت تعمیر برد های الکترونیکی و تجهیزات ابزاردقیق برخوردار می باشد.

تامین قطعات

تامین تجهیزات و ابزار در حوزه ابزار دقیق صنعتی و آزمایشگاهی

مشاوره تخصصی

این شرکت با تکیه بر دانش و تجربه بالای متخصصین خود در صنایع مختلف، توانایی ارائه مشاوره در زمینه انتخاب تجهیز، عیب‌یابی، تامین ادوات، تست و راه اندازی تجهیزات ابزار دقیق را دارا می‌باشد.

معرفی اعضای شرکت

مدیر عامل: محسن اسماعیلی

آقای مهندس اسماعیلی از سال 93 در زمینه ابزار دقیق و کالیبراسیون تجهیزات ابزار دقیق فعالیت می کنند از ویژگی بازر ایشان می‌توان به دقت در صحت انجام کارها و فعالیت ها اشاره نمود.

آقای اسماعیلی دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق از دانشگاه کاشان می باشد و پس از پایان دوران تحصیلی وارد صنعت شده و در زمینه ابزار دقیق به صورت تخصصی مشغول کار و گذرندن دوره های گوناگون شده اند ایشان هم اکنون به عنوان سرپرست شاپ کالیبراسیون شرکت فولاد کویر کاشان مشغول به فعالیت هستند از مهمترین رزومه کاری ایشان میتوان به فعالیت در شرکت OIEC (پالایشگاه هشتم پارس جنوبی) ، شرکت خاتم النبیا(مترو قم) و همچنین شرکت تندیس پویه(سایپا کاشان) اشاره نمود.

مدیر آزمایشگاه: امین یاغموری

آقای مهندس یاغموری از سال 93 در زمینه کالیبراسیون ، تعمیر و طراحی تجهیزات ابزار دقیق فعالیت می کنند از مهمترین خصلت های ایشان میتوان به پیگیری و عدم خستگی در انجام فعالیت های شغلی اشاره کرد.

آقای یاغموری فارغ التحصیل مهندسی تکنولوژی الکترونیک می باشد که پس از پایان دوران تحصیلی و خدمت سربازی وارد عرصه صنعت در بخش ابزار دقیق شدند ایشان در حال حاضر به عنوان کارشناس الکترونیک و کالیبراسیون شاپ ابزار دقیق پالایشگاه هشتم مشغول به فعالیت در شرکت OICO می باشند از مهمترین سوابق کاری ایشان میتوان به فعالیت در شرکت OIEC (پالایشگاه هشتم پارس جنوبی) ، شرکت تهران جنوب(پالایشگاه ستاره خلیج فارس) و…اشاره نمود.

مدیر بازرگانی و پشتیبانی: اسما ملایری

خانم مهندس ملایری فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه های کامپیوتری از دانشگاه آزاد واحد تبریز می باشند ایشان از سال 97 فعالیت خود را در زمینه طراحی و پشتیبانی سایت های صنعتی آغاز کردند جدیت در انجام دقیق و صحیح وظایف محوله از خصوصیات بارز ایشان می باشد.

ایشان در حال حاضر به عنوان پشتیبان و سئوکار شرکت تجهیز صنعت مشغول به فعالیت می باشند از مهمترین سوابق کاری ایشان میتوان به راه اندازی و پشتیبانی چندین سایت شرکتی، صنعتی و فروشگاهی اشاره نمود.

کارشناس فنی: محمد اسماعیلی

آقای مهندس اسماعیلی دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی برق کنترل در دانشگاه علم و صنعت ایران می باشند. همچنین دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق از دانشگاه علم و صنعت می‌باشند.
جهت کارآموزی ۲ ماه شرکت سایپا مشغول بودند.
به کار کردن با سنسور ها و plcها و اتوماسیون صنعتی علاقه مند هستند.
مسلط به نرم افزارهای متلب، step7 و isp soft،… و همچنین تسلط کامل به زبان انگلیسی دارند.

نظم و جدیت در انجام امور از ویژگی های بارز ایشان می‌باشد.